סיפתח

את הפעם הראשונה שבה שמעתי על ביטקוין והסתקרנתי אני זוכר היטב, אולי כי זו הייתה אחת ההזדמנויות הכי טובות שלי להתעשר שפספסתי בחיי.

זה היה בסוף שנת 2014, המחיר של ביטקוין אחד היה בסביבות 350$ ואני הסתקרנתי, רציתי לראות אם המחיר המדובר ישמור על עצמו ואולי יש טעם להכנס? אז עקבתי. עקבתי אחרי המטבע במשך כשנה וראיתי שהמחיר לא עולה ולהפך, יורד לאיזור ה250$ במהלך שנת 2015 – אז החלטתי להניח לזה.

טעות מרה בדיעבד.

אז איך חזרתי שוב לעניינים אתם שואלים? שאלה טובה, אני שמח ששאלתם. אז התחלתי עבודה חדשה (במסגרת הקריירה שלי כמהנדס תוכנה) בחברת סטארטאפ. במהלך היום שמעתי שיחת מסדרון בין שני חברים:

חבר א’: אז מה עם האית’ר שלך?

חבר ב’: וואלה, בסדר לא זז יותר מדי

ואני מיד שאלתי:

אית’ר? מה זה?

אחד החברים הסביר לי שמדובר במטבע קריפטוגרפי שבשמו המלא נקרא אית’ריום Ethereum (לא להבהל נסביר את המושגים בהמשך) דומה לביטקוין אבל חדש יותר (כמובן שמדובר בהסבר שטחי ולא מדויק), וגם הוא עלה עם הזמן באלפי אחוזים והגיע כבר למחיר של 300$ בערך.

אז חזרתי להתעניין, אבל הפעם החלטתי שאני ממשיך לחקור ולנבור, ואז גיליתי עד כמה מרה הייתה ההחלטה שלי לא להשקיע בביטקוין בזמנו – בדקתי את מחיר הביטקוין שוב, וראיתי שהמחיר לביטקוין בודד הגיע כבר ל4600$ (!) בכיתי מבפנים אבל החלטתי שהפעם אני לא חוזר על אותה טעות – הפעם אני ממשיך להשאר בעניינים, גם אם זה יעלה לי בכל הכסף שאשקיע בביטקוין בבוא היום – נמאס לי להחמיץ הזדמנויות.

מכאן נתתי ליצר הסקרנות שלי להוביל אותי, וליצירית הבלוג הזה למעשה.

התחלתי לחפש חומרים, הרצאות, לקרוא באתרי חדשות. התובנה שהכתה בי מיד היא שאין שום מקור נוח, בעברית, לאנשים כמוני. אנשים בלי רקע בתחום אבל עם רצון עז להכנס. יש המון אתרים עם הסברים טכניים, אבל רציתי משהו שידבר אליי, שיעזור לי לעבור את התהליך הזה ולהבין שאני לא היחיד שזה נראה לו כמו סינית.

ולכן החלטתי לכתוב את הבלוג הזה.

אז בתור התחלה חשוב לי להגיד שהמטרה של הבלוג היא לא בהכרח מדריך לכניסה לעולם הביטקוין – אלא בעצם תיעוד של המסע שלי, תובנות ומסקנות שאני אוסף על הדרך. אבל כמובן שאני רוצה לעזור לאחרים כמוני שמחפשים לעשות את צעדיהם הראשונים וחוששים.

לכן נתחיל בבקשה פשוטה – כל מי שרוצה לשאול שאלות, לא בטוח איך עושים מה כמה ולמה, מוזמן להשאיר תגובה כאן או ליצור איתי קשר.

בפוסט הבא כבר נתחיל לגשת לעניינים – אסביר איך התחלתי וקניתי את הביטקוין הראשון שלי.

בכל מקרה לקראת הפוסט הבא אשאיר לכם את אחד הסרטונים שהכניסו אותי יותר לעניינים. בסרטון מדבר בחור בשם Andreas Antonopoulos – שהוא סוג של דובר הביטקוין העולמי. הסרטון הזה (והערוץ שלו ביוטיוב באופן כללי) מאוד מומלצים ונותנים מוטיבציה להמשך הדרך.

נתראה בפוסט הבא!

2 Comments

 1. הי
  בלוג מבורך.
  רציתי לדעת איך אני קונה ביטקוין ואתריום באופן בטוח וישיר ללא מתווכים שגובים כ-5% מהסכום?
  האם זה אפשרי? האם הדבר מומלץ?
  תודה
  גל

Comments are closed.