קהילת הביטקוין

לעתים רבות לאחר שאני קורא כתבה או פוסט מסוים הייתי רוצה לשמוע חוות דעת של אנשים אחרים ברמות נסיון כאלו ואחרות בתחום. בנוסף כל פעם שיש תנודות בשוק (ויש המון תנודות, כל הזמן) הייתי רוצה לדעת מה קורה ולמה. לפעמים אני גם מחפש הזדמנויות להשקעה, רוצה לשאול שאלות כלליות או לחפש אנשים לסחור מולם – הפוסט הבא יגע בכל הקהילות שאני מכיר נכון להיום. חלקן לא בארץ אך אני אשתדל להרחיב ולהתמקד דווקא בקהילות בארץ.

אז המקום הראשון והטבעי להתחיל בו הוא בפייסבוק. הקבוצה הכי גדולה ופעילה שאני מכיר כיום הינה ביטקוין ישראל. נכון לכתיבת שורות אלה הקבוצה מונה כ12,000 חברים, חלקם פעילים יותר וחלקם פחות. נשאלת השאלה – איך נדע למי להקשיב? אז זה היופי – אי אפשר לדעת, לא בהתחלה בכל מקרה. הייתי ממליץ להכנס לקבוצה ולקרוא על בסיס יומי וללמוד את הנפשות הפועלות, הדבר ד”א נכון לכל קבוצה אחרת שאמליץ עליה. עם הזמן תדעו לבד על מי אפשר לסמוך יותר או פחות אך בכל מצב שהוא – תסמכו רק על עצמכם. תמיד תעשו מחקר ותגגלו היטב כל עצה שאתם מקבלים, גם אם זה מסטושי בעצמו.

עוד דפים וקבוצות פעילות בארץ ברמה כזו אחרת בפייסבוק תוכלו למצוא כאן:

מעבר לדפים בארץ יש אינסוף (ואני לא מגזים) קבוצות שעוסקות בביטקוין ומסחר במטבעות קריפטוגרפים. אני טרם נהייתי חבר פעיל באחת מהקבוצות הללו אבל כל מה שצריך זה להתחיל לעשות לייק לכמה דפים כאלו (פשוט חפשו bitcoin בפייסבוק) ולהצטרף לקבוצות בעלות אותו תוכן ומכאן מנגנון ההמלצות של פייסבוק פשוט ימשיך להציע לכם עוד ועוד קבוצות כאלו. כמו שכבר אמרתי, תסמכו רק על עצמכם בנוגע להמלצות כאלו ואחרות.

עכשיו נצא קצת מהפייסבוק ונעבור לשאר הקהילות – טוויטר הוא מקום מעולה, מהסיבה הפשוטה שהידיעות בד”כ קצרות ומתומצתות. אני אישית פתחתי חשבון טוויטר ברגע שנכנסתי לעולם הזה מהסיבה הפשוטה שבחו”ל לטוויטר יש הרבה יותר כוח, המידע זורם הרבה יותר מהר ואנחנו רוצים להשאר עם היד על הדופק. הייתי ממליץ להתחיל לעקוב אחרי החשבונות הבאים, וכמו בפייסבוק, מנגנון ההמלצות של טוויטר יקלוט את הראש שלכם וימליץ לכם על חשבונות בעלי אופי דומה מכאן ואילך:

עוד מקומות ששווה להתעדכן בהם הם reddit שגם לשם יצרתי חשבון ברגע שנכנסתי לתחום. ישנן גם מס’ קבוצות טלגרם לסחר במטבעות (בארץ) אותן תוכלו למצוא בקבוצות השונות שציינתי למעלה. בנוסף לכל אלה ישנה את רשת הפורומים המעולה של bitcointalk עם פורום כמעט בכל תחום שתחשבו עליו.

אז אלו הן ההמלצות שלי, נקודת פתיחה מעולה, אם יש לכם המלצות נוספות ו/או שאלות תשאירו תגובה כאן למטה – כמובן שאשמח שתשתפו במדיה חברתית כל שהיא ותעשו לייק.

תודה ונתראה בפוסט הבא!