אזהרת שימוש בארנק והמלצות על ארנקים חלופיים

בסוף הפסוט המקורי שלי בו אני סוקר את כלל סוגי הארנקים הדיגיטלים הקיימים, נתתי המלצה לארנק ענן של blockchain.info. לאחר תקופה נוספת בה אני נחשף ליותר ויותר משתמשים ששגו בשימוש בארנק הזה ברצוני לחדד את ההמלצות שלי ולהפנות את קוראי הבלוג לארנקים אחרים עליהם אני ממליץ מנסיון אישי שלי או מנסיונם של אחרים.

הסיבה לכתיבת הפוסט הזה היא ברובה החשיפה הרבה שלי למשתמשים חדשים שנפלו לתרמיות “פישינג” באתר המדובר – ואסביר במה מדובר: משתמש זדוני פותח אתר שנראה זהה ללחלוטין לאתר הארנק המקורי ואפילו בעל כתובת דומה מאוד וכעת הוא משלם על פרסום לאתר המפוברק לגוגל – מה שיגרום לכך שבמידה ותרשמו בגוגל את צירוף המילים blockchain wallet לדוגמה, תופנו באחד הקישורים הממומנים לאתר המפוברק ובעת הזנת שם המשתמש והסיסמא שלכם לאתר הזה אתם בעצם נותנים אותם לאותו משתמש זדוני שהוא בתורו פשוט יעביר את כל הכסף שלכם משם לרשותו. דרך נוספת בה משתמשים נופלים בפח היא כאשר אותו משתמש זדוני שולח אליכם מייל כביכול מחברת blockchain.info בעצמה אשר מפנה לאותו אתר זדוני. על סיבות נוספות לא להשתמש בארנק הזה תוכלו לקרוא בפוסט בקבוצת ביטקוין ישראל אשר נכתב ע”י מני רוזנפלד, יו”ר איגוד הביטקוין הישראלי.

על כן בפוסט הזה אתן המלצות אלטרנטיביות לארבעה ארנקים אחרים שאמורים לכסות את כלל קוראי הבלוג – אם עדיין לא מצאתם ארנק שמתאים לכם אתם מוזמנים ליצור עמי קשר או להשאיר תגובה כאן וארחיב את הפוסט לפי הצורך.

כלל הארנקים עליהם אמליץ כאן הינם ארנקים בהם המפתחות הפרטיים שלכם נשארים ברשותכם – משמע הכסף שלכם הוא שלכם בלבד ואתם לא תלוים באף גורם אחר.

  1. 1. ארנק חומרה – Ledger. נכון, הוא יעלה לכם כסף. אבל בסופו של יום ארנק החומרה של לדג’ר מגיע עם חברה גדולה מצרפת שמתמחה בפיתוח המוצר שזהו כבר הדור השני שלו. כרגע ישנם שני מוצרים – האחד מתקדם יותר (Ledger Blue) והשני שיספיק לרוב המשתמשים (Ledger Nano S).
  2. 2. ארנק למחשב – Electrum. אחד הוותיקים בתחום. ארנק בעל רקע אדיר ואפשרויות אבטחה מתקדמות.
  3. 3. ארנק לנייד (אנדרואיד) – Mycelium. גם כאן, אחד הוותיקים בתחומו.
  4. 4. ארנק לנייד (אייפון) – BreadWallet. פשוט מאוד לתפעול ונוח מאוד למתקדמים ומתחילים כאחד.

אני מקווה שהפוסט הזה עזר לחדד כמה נקודות בעייתיות שכתבתי בפוסט הקודם, כמו תמיד אשמח לשמוע מה דעתכם או אם פספסתי חלק כלשהו והייתם רוצים לשאול עוד – מוזמנים להגיב כאן למטה או ליצור עמי קשר. מעבר לכך כמובן שאשמח שתשתפו את הפוסט במדיה חברתית כלשהי ותעשו לייק לעמוד שלי.

מקווה שנהניתם! נתראה בפוסט הבא.